Update1

obchodím centru na Černém Mostě se již pár měsíců nachází malý obchůdek Update1 nabízející „zdravé“ potraviny se zaměřením na low carb, který můžete znát také jako e-shop. Mimo jiné zde nalezneme i potraviny označené jako „paleo“. Přirozeně jsme tedy museli Update1 s partnerem vyzkoušet. :-)

Jídlo

Paleo potraviny mají v obchodě svůj prostor na regále společně se sladkostmi (bez komentáře) zahrnujícími čokolády, ovocné sirupy a další. Z „paleo“ potravin jsou pak v nabídce například čokolády (slazené erythritolem), paleo těstoviny nebo podezřele levný (pravděpodobně rafinovaný) kokosový olej.

update1 Paleo regál 2

Za mě se zatím jedná o první potraviny označené „paleo“, se kterými jsem se takto v kamenném obchodě setkala, a musím říct, že ani jeden s partnerem z nich nadšení nejsme. Z nabízených potravin jsme zatím vyzkoušeli jen paleo těstoviny (ze sezamových semínek), které nebyly špatné, ale nějak se nám zdají už trochu přes čáru. Na rafinovaném kokosovém oleji nic zdravého nevidím. Stručně řečeno paleo cesta podle Update1 se nám nezdá tou správnou, maximálně může lidi zmást, pokud uvěří, že toto jsou ty pravé paleo potraviny. Rozhodně se nejedná o „chytré potraviny“, jak je označují na svém webu. Zároveň bych si netroufla tvrdit, že jsou potraviny „bez přidaného cukru“, pokud jsou slazené erythritolem.

Vedle balených potravin dále Update1 standardně nabízí dva druhy paleo zákusků: mrkvový dort a kuličky. Zde musím uznat, že oba zákusky jsou chuťově velmi dobré. Jako sladidlo je zde opět použit již zmíněný erythritol.

update1 Paleo mrkvový koláč

Paleo mrkvový dort

update1 Paleo kuličky

Paleo kuličky

Obsluha

Obsluha v obchodě je velmi aktivní, skoro by se dalo říci vlezlá. Netvrdím, že všechny prodavačky jsou stejné, ale ty, se kterými jsme se zde setkali, nás nenechaly si v klidu vybrat. I když jim člověk řekne, že se podívá, za chvíli jsou zpátky a stojí Vám za zadkem. V paleu se přirozeně příliš nevyznají, což by jim člověk nevyčítal, kdyby se Vás o něm nesnažily nesmyslně poučovat. Přiznávám, že se jedná o čistě subjektivní dojem, ale nějak už díky obsluze nemáme chuť se do obchodu vrátit.

Moje hodnocení

Sečteno, podtrženo, i když samotné jídlo vlastně není chuťově špatné, celkově na nás Update1 vůbec nepůsobí dobře a pravděpodobně si zde již nikdy nic nekoupíme. Na druhou stranu je dobře, že podobné projekty vznikají a postupně se začínáme jako národ více zabývat zdravou stravou. Jen je ještě třeba si pořádně ujasnit, co to ta „zdravá strava“ vlastně je.

Více o prodejně

adresa: Obchodní centrum CČM, Chlumecká 765/6, 190 00 Praha-Černý Most

www: http://www.update1.cz/stranka/prodejny

Leave a comment

Your email address will not be published.


*