Raw Oreo

raw oreo 1

Kdo jste četl knihu Jídlo na prvním místě, možná si vzpomenete, že zde autoři porovnávají pojídání Oreo sušenek a pečeného hovězího žebírka. Průmyslově zpracovávané sušenky obsahují pouze tzv. prázdné kalorie, což znamená, že mají sice vysokou energetickou hodnotu, ale nedodávají tělu žádné potřebné živiny. Můžete se tak jimi nacpat k prasknutí a vaše tělo stejně nebude nasyceno, protože nedostane dostatečné množství živin. Na rozdíl od nich hovězí žebírko obsahuje komplexní bílkoviny a k tomu přirozeně se vyskytující tuk. Díky této kombinaci dodáte jeho konzumací tělu potřebné množství živin a doopravdy se nasytíte.

Raw verze těchto oblíbených světoznámých sušenek se však toto naštěstí netýká, obsahují totiž pouze opravdové jídlo a nikoli jeho náhražky. Oproti původním nepřirozeně tmavým sušenkám tak nehrozí, že byste se jimi přecpali, a rozhodně si jejich konzumaci nemusíte vyčítat. ;) Navíc myslím, že mnohem lépe splňují definici uvedenou na obalu Oreo: „Kakaové sušenky s náplní s vanilkovou příchutí (29%).“ :-)

Co budeme potřebovat:

sušenky:

 • 2 hrnky strouhaného kokosu,
 • 1 hrnek mandlové mouky,
 • 1 hrnek nepraženého kakaa,
 • 1 hrnek vypeckovaných čerstvých datlí (mohou být i sušené),
 • 1/4 hrnku vody,
 • 2 lžíce kokosového oleje,

krém:

 • 200 g kokosového másla,
 • 1 lžička vanilkového extraktu.

Postup:

 1. v míse smícháme kokos, mandlovou mouku a kakao,
 2. datle rozmixujeme společně s vodou na datlovou kaši,
 3. kaši přidáme do mísy společně s kokosovým olejem a vše řádně promícháme,
 4. těsto necháme chvíli (10 – 15 minut) odpočinout v lednici,
 5. mezitím si rozmícháme kokosové máslo a vanilkovým extraktem,
 6. těsto rozválíme mezi dvěma pečícími papíry nebo potravinovými fóliemi a pomocí vykrajovátka vyrobíme kolečka – jednotlivé sušenky,
 7. sušenky slepujeme kokosovým máslem (pokud je máslo příliš tekuté, dejte ho na pár minut ztuhnout do ledničky, pravidelně ho však kontrolujte, tuhne velmi rychle).

Hotové sušenky skladujte v lednici, aby se vám krém neroztekl.

raw oreo 2

S heslem „zdrawé mlsání bez výčitek“ dobrou chuť. ;)

raw oreo 3

Leave a comment

Your email address will not be published.


*