Restaurace Podolka (Karlín)

Podolka KarlínLetos na narozeniny mě vzal partner do restaurace Podolka v Karlíně, která i přes své zaměření na vegetariánskou kuchyni nabízí také pár paleo jídel. Hned na první pohled nás zaujalo, že na každém stole je automaticky připravena karafa s vodou, která je nabízena zdarma, což se dnes (bohužel) v mnoha restauracích nevidí. Celkově působila restaurace příjemné a čistě, obsluha byla milá a jídlo výborné. Určitě jsme zde nebyli naposled. :-)

Jídlo

Restaurace Podolka se snaží vyhovět všem svým klientům, z větší části se zaměřuje na vegetariánské pokrmy, na své si zde ale přijdou i milovníci masa. Na výběr máte vedle vegetariánských, veganských a raw pokrmů také jídla bezlepková a paleo, a to jak hlavní chody, tak zákusky. Jak sami říkají, jejich práce je založená na možnosti výběru klienta. Ohled je zde brán také na kvalitu použitých surovin, v kuchyni používají čisté a přírodní suroviny bez přídavků glutamátů a jiných, pro tělo nevhodných potravin běžných v dnešní moderní stravě.

V jídelním lístku nese každý pokrm informaci nejen o obsažených alergenech, ale také o kategorii, do které spadá (vegetariánské, veganské, raw, bezlepkové, paleo). Co mě opravdu pobavilo a moc se mi líbilo, že paleo jídla jsou značena pomocí kettlebell. V restauraci jsme s partnerem byli zrovna den před seminářem Kettlebell Simple & Sinister. :-)

Vzhledem k tomu, že jsme zde byli až na večer, vybírali jsme pouze ze stálého jídelního lístku, nikoli z poledního menu, které by též mělo vždy obsahoval alespoň jedno paleo jídlo.

Podolka Karlín menu

Výběr nebyl zas tak složitý, jídelníček obsahuje celkem 5 paleo jídel, z toho tři vegetariánská. Nakonec jsem oba zvolili steak z marinované roštěné podávaný s batátovými nudlemi s česnekem a rukolovým salátkem s rajčatovou salsou.

Podolka Karlín hlavní chod

Až na tu rukolu, kterou ani jeden s partnerem nemusíme, jsme si pochutnali. Maso a batátové nudle byly výborné, jen si nejsem jistá, kam se poděla ta rajčatová salsa, našli jsme jen pár kousků nakrájeného rajčete. :-)

Co mě ale pobavilo, byl číšník, který se nás snažil vehementně přesvědči, abysme si dali medium steak, protože tak je maso nejlepší. Vím, že to tak je, i přesto ale preferujeme oba s partnerem well done verzi. Každopádně číšníkovi jsme medium steak odkývali a dali mu plnou důvěru. Na talíři jsem pak našla krásně propečený well done steak. :-)

Jako zákusek jsme vybrali raw kakaovo-pomerančový dortík, který byl luxusní.

Podolka Karlín dezert

Jídlo celkově hodnotím velmi kladně, i cena mi přišla přiměřená.

Obsluha

Co se obsluhy týče, jak už jsem naznačila dříve, byla velmi aktivní. Tedy hlavně z počátku, než jsme si vybrali, to u nás byl snad každou minutu. Když jsme si pak chtěli objednat další pití při čekání na jídlo, bylo velmi těžké číšníka odchytnout. Přiznám se ale, že jsme si za to asi z velké části mohli sami, při objednávce jsme mu řekli, že si dáme až po jídle kávu a zákusek a tvářili jsme se v tu chvíli, jako že nic víc teď nepotřebujeme. No ale nebyla bych to správná ženská, abych si to za minutu nerozmyslela. :-) Chtěla jsem zkusit nabízené domácí limonády. Každopádně když se nás pak asi po deseti neúspěšných pokusech podařilo číšníka chytit, zjistila jsem, že jsou sice domácí, ale z doma dělaného sirupu s cukrem, takže limonáda nebyla.

Prostředí

Restaurace má dvě patra: jedno v přízemí, kde je také bar a kuchyně, druhé v suterénu, kde mi přišlo na pohled více míst k sezení a jsou zde toalety. Pokud plánujete restauraci navštívit, doporučuji zvolit při rezervaci (na tu určitě nezapomeňte) místo v horním patře. Kromě toho, že je v suterénu pouze umělé světlo (nevhodné například na focení jídla :-)), přišlo mi, že to zde ne úplně pěkně vonělo. Jinak ale byla restaurace příjemná, oceňuji hlavně, že je nekuřácká.

Moje hodnocení

4 brontíci z pěti

Více o restauraci

adresa: Šaldova 34, 184 00 Praha 8 – Karlín

www: http://karlin.restauracepodolka.cz/

Původní restaurace Podolka sídlí v Podolí, restaurace v Karlíně byla otevřena až později. Do Podolí zatím zajít neplánuji, dle jejich jídelníčku mají v nabídce ještě méně paleo jídel než v Karlíně a z masitých shodou okolností to, které jsem již měla.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*