Paleo sbalené na cesty

na cesty

Chystáte se cestovat a přemýšlíte, jak zvládnete dodržovat paleo stravu? Doporučuji nepodcenit přípravu. Zde je pár osvědčených tipů, které vám mohou pomoci „přežít“.

Maso
Ne vždy máte při cestování možnost si uvařit, můžete si však maso připravit předem.
jednou z možností je sušené maso. Zde je potřeba dát si pozor, aby maso neobsahovalo cukr, sóju nebo další pro paleo nevhodné příměsi. Na trhu je na výběr z množství značek, avšak jen málo z nich obsahuje pouze čisté maso. Jednou z nich je Fine Gusto, jejichž sušené maso obsahuje pouze maso a sůl a je opravdu výborné. Na výběr máte z hovězího a krůtího, doporučuji vyzkoušet obě varianty. Maso Fine Gusto můžete objednat přímo u výrobce, naleznete ho i ve vybraných obchodech (např. DM), dále je možné objednat i přes rohlik.cz, takže ho máte za hodinu doma bez toho, aby jste se museli zvednout od stolu. :-)
další možností je maso zavařené, které si můžete buď vyrobit doma sami nebo se dá koupit například v některých obchodech Sklizeno (v Praze doporučuji zajít na Harfu, kde mají výborné čisté maso v konzervě).
mou nejoblíbenější variantou jsou paštiky, které se dají opět koupit ve Sklizenu (pozor na složení, ne všechny jsou vhodné) nebo si je můžete jednoduše vyrobit doma a zavařit do sklenic (Paštika z kuřecích jater, Paštika z vepřových jater). Jediný problém, který vám mohou paštiky způsobit, je při převozu letadlem v příručním zavazadle. Paštika, i když domácí a řádně tuhá, je podle leteckých pravidel klasifikována jako gel a nesmíte s ní tedy na palubu letadla.
– na cestách si dále můžete pochutnat na kvalitních uzeninách, jejich trvanlivost není však tak dlouhá, zvlášť při skladování v teple. Vždy si dejte pozor, aby uzeniny neobsahovaly mouku, cukr, dusitany či další zbytečnosti. Já kupuji například uzeniny z hovězího masa od Mléka z farmy, které mi je jednou týdně přiveze až před dům.

Zelenina a ovoce
Snažte se na cesty volit zeleninu a ovoce s delší trvanlivostí, které není třeba před konzumací příliš zpracovávat. Vhodná je například mrkve a z ovoce jablka či přes zimu mandarinky. Mrkev si můžete předem oškrábat a vydrží celý den dobrá.

Tuky
Jako zdroj tuku poslouží velmi dobře zásoba oříšků nebo třeba kokosový olej, který si dáte jen tak na lžičku (kdo snese).

Mlsání
Kdo by chtěl mlsat, doporučuji datlové tyčinky, které se dobře skladují a dlouho vydrží. V dnešní době si můžete v obchodech se zdravou výživou vybrat hned z několika značek a druhů, osobně doporučuji udělat si vlastní (Datlové tyčky s kešu oříšky), variant je mnoho a žádné kupované se těm domácím nevyrovnají.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*