O nás

Anna a František

Jsme Anna a František a prostřednictvím našeho blogu vám chceme ukázat, že život může být sladký a plný rozmanitých chutí i bez cukru, průmyslově zpracovávaných potravin, obilovin, luštěnin, mléčných výrobků a dalších pro tělo neprospěšných potravin. Všechny tyto typy potravin jsme z jídelníčku vyřadili začátkem roku 2015 a úspěšně se jim vyhýbáme dodnes. :-)

Co tedy jíme? Převážně maso, vejce, zeleninu, ovoce, ořechy a semínka. Cca 99% toho, co jíme, odpovídá zásadám tzv. paleo stravy. Dále jsem si oblíbili i raw (syrovou) stravu, a to vedle čerstvého ovoce a zeleniny také různé zákusky a sladkosti. Většinu jídel si připravujeme sami a to nejlepší sdílíme zde na blogu.

Co je pro nás naše strava 

Způsob stravování, který jsme si zvolili, je pro nás hlavně svoboda v jídle. Dříve jsme se z důvodu různých diet často omezovali a odpírali si, na co jsme měli chuť, teď si můžeme dopřát „cokoli“ (v rámci dovolených potravin) a nehrozí, že bych opět začali nabírat na váze. Tuto stravu zároveň vnímáme jako šanci na zdravý život bez civilizačních chorob jako je obezita, cukrovka, vysoký tlak a další.

Co děláme pro blog 

Anna vymýšlí a připravuje nové recepty, píše příspěvky na blog a celkově se o něj stará (včetně designu, na kterém stále intenzivně pracujeme). František je vrchním ochutnávačem, pomáhá v kuchyni (především ujídáním) a hlavně fotí.

A proč All the Paleo? Kromě toho, že převážná většina našich receptů odpovídá zásadám paleo stravy, také díky tomu, že Anna má vášeň pro dinosaury, evoluci a vše, co s tím souvisí. :-)