Nutric bistro

Konečně jsme si našli s přítelem čas zastavit se v novém paleo podniku Nutric bistro – prvním paleo-veganském bistru zajišťujícím rozvoz jídla po celé Praze. Vzhledem k současné testovací otevírací době pouze Po – St a Pá od 10 do 14 a Čt od 10 do 18 bylo pro nás pracující lidi s pevnou pracovní dobou od 7:30 do 16:00 dost náročné najít si čas na společné jídlo z Nutric bistra. Ještěže alespoň jeden den v týdnu mají otevřeno déle, byla to sice poměrně rychlá akce: najíst, vypít kávu, prohodit pár slov a rychle pryč, ale stálo to za to. :-) Děkuji Nině Vachkové z PaleoOwl.com, že setkání zorganizovala, i když je pravda, že sem se jí lehce vnutila. :-D

Cesta do Nutric bistra byla jednoduchá, z Palmovky jsme trefili velmi snadno. Určitě ale doporučuji se dopředu podívat, kde přesně Nutric bistro leží, není totiž zatím nijak značené.  Vevnitř nás pak kromě poměrně útulného interiéru zaujala vysoká koncentrace známých tváří z Paleo skupiny na Facebooku. Je to hrozně zvláštní, člověk má pocit, že ty lidi zná, často si prostřednictvím FB sdílíme intimnější záležitosti než s blízkými přáteli a přitom jsme se nikdy osobně neviděli. :-) Dopředu jsme si také sjednali setkání s majitelkou bistra Evou Pavlíkovou. I když byla stále v poletu, našla si pro nás chvíli na odborný výklad a měli možnost nahlédnout i do zákulisí.

Děkujeme za příjemnou VIP návštěvu. ;)

Jídlo

A teď už konečně k tomu nejzajímavějšímu – jídlu. To je možné si dát buď na místě nebo si dobroty z Nutric bistra objednat až k sobě na stůl, a to buď přímo prostřednictvím jejich webu nebo rozvozové služby DámeJídlo.cz. Bylo mi doporučeno, že i pokud se chci najíst na místě, je lepší si jídlo předem objednat (při objednávce je možné zakliknout, že si jídlo vyzvednete v bistru), aby na vás něco zbylo. Je pravda, že například od některých zákusků už měli na místě jen poslední kousky schované pro nás, takže na tom něco bude. ;)

Musím hned na úvod říct, že se jednalo o jedno z nejlepších paleo jídel, jaké jsme kdy ochutnala mimo svou vlastní kuchyni. Výběr sice nebyl nijak závratný – celkem dva různé paleo burgery (jeden lososový a jeden z hovězího) a dva různé zákusky (v bistru jsem viděla i třetí, ale ten již v době, kdy jsem si jídlo objednávala, v nabídce nebyl). Alespoň jsme se nemuseli dlouho rozmýšlet, z burgerů vyhrál hovězí, ze zákusků u mě jablečný nepečený koláč a u přítele čokoládové brownie. Bistro tedy nabízí i další veganská jídla, ale to není nic pro nás paleo strávníky.

Burger z BIO hovězího plemene Aberdeen Angus z volného chovu s chipsem z přeštíka a avokádem v paleo housce se salátem Coleslaw

Burger z BIO hovězího plemene Aberdeen Angus z volného chovu s chipsem z přeštíka a avokádem v paleo housce se salátem Coleslaw

Musím uznat, že burger byl opravdu výborný. Maso, houska, dresink, vše dokonalé. Navíc zde byl můj oblíbený polníček. Jen salát byl na mě trochu mastnější, nejsem zvyklá na mastnou pusu ze salátu. :-)

Batch brew z kávy Kenya Gakuyiuni AA Nutricem pečlivě vybrané a pod jejich dohledem pražené

Batch brew z kávy Kenya Gakuyiuni AA Nutricem pečlivě vybrané a pod jejich dohledem pražené

Po hlavním chodu následovala káva s příběhem. Eva nás seznámila s tím, jak a podle čeho kávu vybírají a praží a proč je jejich káva ta nejlepší. Dostali jsme i ochutnávku kávových bobů. Zaujalo nás, že boby byly výrazně světlejší, než na jaké jsme zvyklí. Přiznám se, že kávě zatím příliš nerozumím, i když se ji začínám učit, tak nevím, jak moc je můj názor objektivní, každopádně mi moc chutnala. A nejen mě, i všichni kolem si ji vychvalovali, takže je určitě opravdu moc dobrá. :-)

Nepečený jablečný koláč s čokoládou a sypaný mandlemi

Nepečený jablečný koláč s čokoládou a sypaný mandlemi

No a ke kávě nemůže chybět zákusek. Můj jablečný koláč (na obrázku) byl výborný, určitě se brzy pokusím připravit podobný doma. Ochutnala jsem ještě další dva zákusky: mrkvový koláč a čokoládové brownie polité čokoládou a sypané pečenými lískovými oříšky, které mi už tolik nechutnali. Ale můj koláč byl luxusní. :-)

Dále cením automatické přinesení vody zdarma.

Obsluha

Obsluha Jitka Navratilová má u mě za jedna: milá, příjemná a pozorná. Navíc cením servírování dle etikety, i když se přitom dost naběhala kolem stolu. ;)

Prostředí

Prostředí je zatím největší slabinou celého bistra. Jak jsem již zmiňovala, bistro není z venku nijak značené, kromě vystavené cedule s denním menu před vchodem byste nepoznali, že se jedná o místo, kde se můžete najíst. Uvnitř je barový pult s možností sezení a dva velké stoly, každý pro 6 – 8 lidí, což není příliš velké množství, ale ve srovnání s průměrnými bistry je to poměrně hodně. Navíc bistro disponuje i venkovním posezením, které se zatím připravuje. Z toho, co jsem viděli, se díky němu kapacita výrazně navýší. Celkově je vidět, že se bistro teprve rozjíždí a zabydluje, například zadní místnost je kromě stolu a míst k sezení prázdná, což se odráží na její akustice.

A jedna perlička na závěr: na dámské záchody vedou dvoje dveře hned za sebou. Moc by mě zajímalo, co tím architekt zamýšlel, možná větší soukromí. :-D

Moje hodnocení

4 brontíci z pěti

Dávám 4 brontíky z pěti, protože stále je co zlepšovat a v Nutric Bistru to vědí a intenzivně pracují na vylepšení. Za sebe jsem zvědavá na nový interiér i exteriér a především na delší otevírací dobu. Každopádně jsem moc ráda, že zde podobné projekty vznikají a snad se do budoucna dočkáme i dalších. Těším se brzy opět na viděnou. ;)

Více o bistru

adresa: Vacínova 9, Praha 8, 180 00

www: http://nutric.cz/bistro/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*