Můj první klik

Dámy (pánové s tímto obvykle problém nemají), také nezvládáte kliky? Máte pocit, že máte slabé ruce a nikdy to nedokážete? Nevěřte tomu, já se kliky naučila a vy můžete také, ukážu vám jak. Především zapomeňte na dámské varianty kliku, naučíme se poctivý pánský klik s rukama na šíři ramen a lokty u těla.
Níže naleznete postup, jak na první klik, inspirovaný programem JAK NA PRVNÍ KLIK? MINIMALISTICKÝ PROGRAM NA DOMA – ČÁST 1.JAK NA PRVNÍ KLIK? MINIMALISTICKÝ PROGRAM NA DOMA – ČÁST 2. Budete překvapené, jak rychle zvládnete svůj první klik.

Zpevněte se
Pro správně provedený klik musíte zapojit úplně celé tělo, proto je třeba ho zpevnit. Začněte držením v horní pozici kliku a v prkně (na loktech). Postupně přidejte také držení v dolní pozici kliku (ta je o něco těžší). Nesnažte se vydržet v pozicích zbytečně dlouho, stačí 5 – 10 vteřin. Poté si odpočiňte a výdrž opakujte.

kliky_spojene

Začněte o stěnu
Začněte s kliky o zeď. Na začátku můžete být klidně jen na délku paží od zdi, postupně vzdálenost od zdi zvětšujte. Až už vám nebude stačit zeď, přejděte např. na kuchyňskou linku nebo psací stůl. Dalším stupněm může být třeba židle nebo postel. A pak už hurá na zem. Snažte se vždy v každé výšce udělat 3 x 10 opakování. Jakmile je zvládnete, přejděte na nižší stupeň.

Nejprve dolů, poté nahoru
I když ještě nezvládáte celý klik na zemi a zkoušíte teprve kliky o stěnu, trénujte přechod z horní pozice kliku do dolní pozice. Zpočátku se pevně pohnete třeba jen o 5 cm a poté zbuchnete, nevadí, časem zvládnete celou cestu.

Nepřestávejte
Ideální je cvičit 3 – 4 krát týdně. Já například zapojuji nácvik kliků do svého domácího cca 30ti-minutového cvičení, kdy se protáhnu, poté posiluji jádro a nakonec si dám cviky na zpevnění celého těla a pár kliků.

Nevynechte žádnou příležitost
O zeď na záchodě, o židli v kanceláři, když má kolegyně obědovou pauzu, nebo o kuchyňskou linku během toho, co se vám vaří voda na čaj. Klikovat se dá všude. ;)

Zkuste jógu
Osobně mě pomalé tempo a duchovní kouzlo klasické jógy příliš nenadchlo. Jedno se jí ale upřít nedá, při józe zpevňujete celé tělo za použití jen váhy vlastního těla, což je ta nejlepší cesta, jak tělo posílit. Pokud máte, stejně jako já, raději rychlejší cvičení, zkuste Jillian Michaels: Yoga Meltdown. Jillian zde využívá pózy z jógy zpevňující celé tělo v kombinaci s dynamickým tréninkem.

Jak vidíte, není to tak složité. Já svůj první klik zvládla, teď musím zvládnout i více opakování. Vám ostatním moc držím palce při vašem snažení.  ;)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*