Můj paleo příběh

s brachiosaurem

Jmenuji se Anna (* 1989). Při studiích na VŠCHT Praha jsem se vášnivě zamilovala do dinosaurů, evoluce a vše, co s tím souvisí. Když jsem se pak v době krize s váhou dozvěděla o paleo stravě, musela jsem ji vyzkoušet. :-) Na paleu jsem již více než rok a nemohu si tento způsob stravování vynachválit.

Můj přechod na paleo nebo obecně zdravý životní styl nepřišel ze dne na den. Celý život jsem bojovala s nadváhou, někdy až s obezitou. Už do školky jsem šla jako cvalík a zůstalo mi to až do 18. Ve snaze zhubnout jsem pak vyzkoušela různé cesty od hladovění po počítání si kalorií v každém soustu. I když jsem dočasně zhubla, po ukončení diety šla váha opět nahoru.  Po čase jsem pochopila, že tudy cesta nevede, místo diet je třeba přejít na zdravý životní styl. Nejprve jsem z jídelníčku vyřadila bílou mouku, poté veškeré obiloviny a nakonec jsem díky radám Jillian Michaels odstranila všechny průmyslově zpracovávané potraviny. Odtud byl k paleo stravě jen malý krůček.

Netvrdím, že vzdát se většiny potravin, na které jsem byla zvyklá, bylo od začátku jednoduché. Musela jsem se naučit nově vařit, jinak nakupovat a celkově změnit způsob přemýšlení o jídle. Rozhodně to ale stálo za to. Dnes nemám vůbec pocit, že by mi něco chybělo, naopak jsem objevila spoustu nových a lepších chutí. Navíc upřímně věřím, že (nejen) díky paleo stravě mohu prožít zdravý život.

Více o změnách, které provázely můj přechod na paleo stravu, naleznete v článku První rok na paleo stravě.

2 Comments on Můj paleo příběh

  1. dobrý den, zkoušela jsem vyrobit Váš raw kokosový koláč – je naprosto senzační, chuť skvělá :-) polevu jsem musela udělat z dvojité dávky, aby mi pokryla celý koláč, ale to nebyl problém. jediné co se úplně nezadařilo byla konzistence spodní části koláče, dost se mi rozpadal. napadlo mě, že jsem měla malé hrušky a tím pádem se směs tolik nespojila nebo jsem ho málo upěchovala. nebo to mohlo být tím, že jsem ho sušila na topení a přes noc to bylo málo. takže je na lžičku, ale to nikomu naštěstí nevadilo, výborná chuť to vyvážila :-) příště zkusím ještě do spodní části nasekat mandle. díky za recept a držím palce

    • allthepaleo // 19.2.2016 at 20:53 // Odpovědět

      Pěkný večer, tak to mám velkou radost, že vám chutnalo. :-) Taky ho mám moc ráda, dělala jsem tento recept i na vánoce v podobě kokosek. Chce to mít opravdu hodně zralé a vlhké hrušky, aby se těsto spojilo. Jinak také suším na topení.
      Děkuji za povzbuzení a dejte vědět, jak dopadl pokus s moukou. ;)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*