Dort k prvním narozeninám

A je to tady! Uteklo to jako voda a našemu Ríšovi je rok. Hodně maminek řeší, jaký dort zvolit pro svého drobečka k prvním narozeninám. Některé koupí klasický krásně nazdobený dort a složení neřeší nebo ho dítěti jednoduše nedají. Čím dál tím více maminek (alespoň těch kolem mě) chce ale svému dítěti dort k prvním narozeninám dopřát a tak hledají, diskutují a zkouší různé recepty, obvykle zahrnující jogurt, „zdravou“ mouku, „zdravý“ cukr, banán a další ovoce nebo třeba i dětské piškoty. Ve velké popularitě jsou tzv. smash caky, které si dítě může sníst samo rukou a rozpatlat, kde se dá.

U nás co se složení týče moc velký problém nebyl. Obvykle peču ze svých oblíbených plantainů, které snadno nahradí jak mouku, tak cukr, pokud jsou dostatečně zralé. Dál jsem přidala ještě pár Ríšových oblíbených ingrediencí a narozeninový dort vhodný i pro ty nejmenší byl na světě. Vše jsem jen rozmixovala dohromady, takže výsledná konzistence dortu by určitě dovolila jeho rozpatlání. U nás se však žádná veselá akce, po které bychom museli umýt dítě i půlku bytu, nekonala. Ríša vůbec neměl tendenci do dortu sáhnout rukou, nechal se způsobně nakrmit vidličkou. :)

Co budeme potřebovat:

  • 2 plantainy,
  • 2 mrkve,
  • 2 jablka,
  • 2 vejce,
  • 3 lžíce přepuštěného másla,
  • 1 lžička skořice,
  • 1/2 lžičky jedlé sody.

Postup:

  1. vše rozmixujeme, těsto dáme do dortové formy a pečeme na 170°C cca hodinu,
  2. necháme vychladnout, zapíchneme svíčku, zapálíme a „hodně štěstí, zdraví, hodně štěstí, zdraví…“

A jedno doporučení na závěr: pokud chcete, aby váš jednoročka sám sfoukl svíčku, pár dní předem ho to začněte učit. Děti v tomto věku to už zvládnou, ale musí jim to někdo ukázat. ;)

2 Comments on Dort k prvním narozeninám

  1. Dobry den,mohu vedet,jak velkou formu jste pouzila? A nemate tip na nakou polevu co na nej dat? Dekuji za odpoved. Zuzana

Leave a comment

Your email address will not be published.


*