10 kliků může zvládnout každý

Když jsem byla malá, ptala jsem se mamky, jak mám posílit ruce, abych udělala klik. Odpověděla, abych dělala kliky. Mě to tehdy přišlo absurdní a ani si nejsem jistá, zda mamka věděla, jak velkou má pravdu. Opravdu je to tak: pokud chcete umět kliky, dělejte kliky. ;)

Beautiful sporty fit young woman in sportswear working out outdoors on summer day, doing plank posture, exercises for abs muscles, full length

Samozřejmě než začnete klikovat ve velkém, je třeba zvládnout svůj první klik. Jan na to najdete v předchozím článku Můj první klik. Jakmile dokážete udělat jeden klik, můžete se směle vrhnout na další cíl a zvládnout kliků deset a více.

Kliky si musíte odklikovat

Už zvládnete jeden klik? To je skvělé! :-) Nepřestávejte a pokračujte v tréninku. Opakujte nyní klik, jak jen budete moci, nezabere vám to téměř žádný čas a výsledek se dostaví. Najděte si třeba nějaké místo v bytě, kudy přes den často chodíte, a vždy, když tudy jdete, udělejte klik. Pro mě to byl například plac v obýváku vedle gauče cestou do kuchyně. Za chvíli zjistíte, že zvládnete kliky dva, pak tři a tak dále.

Nečekejte, že kliky přijdou samy. Vím to z vlastní zkušenosti. Několik měsíců jsem cvičila převážně s kettlebell a kliky zahrnovala jen občas jako doplněk při tréninku. I když jsem cvičila celkem často a mé výkony s kettlebell se zlepšovaly, na kliky to nemělo žádný vliv. Zlom nastal až loni na podzim, kdy jsem strávila měsíc ve Vermontu, kde jsem se ke kettlebell dostala jen málo. Rozhodla jsem se ten čas využít pro cvičení s vlastní vahou. Kromě tréninků, kdy jsem obvykle cvičila žebřík (viz níže), jsem  se snažila dělat kliky i během dne kdykoli jsem měla chuť (někdy více, někdy méně). Na doporučení z Funkčního tréninku jsem nikdy nejela na maximum, ale vždy udělala „jen“ polovinu svého maxima. Do Vermontu jsem přijela s tím, že se mi s jistotou povedl jeden klik, když jsem měla dobrý den, tak tři. Odjížděla jsem s maximem 7 kliků a věděla, že mám i na víc. Brzy po návratu už jich bylo deset. :-)

Podívejte se, jak klikují dámy z Funkčního tréninku Praha. No není to krása!? :-)

Žebřík

Dalším skvělým tréninkem je tzv. žebřík. Ten funguje tak, že uděláte jeden klik, vydechnete, uděláte dva kliky, opět vydechnete, tři kliky a tak dále, dokud už nejste schopni navýšit opakování. V tu chvíli tzv. spadnete ze žebříku a musíte začít znovu od začátku.

Zkuste své maximum

Cvičit do selhání rozhodně není nejlepší nápad a tak se během tréninku málokdy dostanete až na své maximum, pokud tím maximem není jeden či dva kliky. Vyzkoušejte ho proto jen jednou za čas, cca jednou za měsíc. Budete se divit, jak rychle bude maximální počet opakování přibývat.

Já už mám cíl 10 kliků splněný. Když jsem to dokázala já, tak může opravdu každý. ;) Samozřejmě dál zařazuji kliky do tréninku, je to skvělý cvik na zpevnění celého těla.

1 Comment on 10 kliků může zvládnout každý

  1. proč o tom vlastně píšeš že nazačátku jsi něudělala ani jden a teď jich uděláš deset ty seš ale lejno

Leave a comment

Your email address will not be published.


*